Kreu Kulture

Kulture

Shprehje sa per 1000 fjale

10 Vendet më misterioze në Tokë

Artikulli i fundit

Basha: Rama nuk do negociatat për të mos dhënë llogari

Kryetari i opozitës Lulzim Basha gjatë konferencës së sotme për shtyp ka lëshuar akuza të ashpra ndaj kreut të qeverisë Edi Rama...

E bija e Trumpit shkon në mbledhje pa reçipeta

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka tërhequr vëmendjen e mediave me daljen e fundit të saj.

Pelegrinazh masiv në Kishën e Shna Ndout, Policia plan masash për fluksin

Për shkak të fluksit të madh Policia e Lezhës ka përgatitur një plan masash për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna...

Përplasje pranë gjykatës së Lacit, një person shuhet në spital

Një ngjarje e rende ndodhi mbrëmjen e te merkures në qytetin e Laçit. Një person ndërroi jetë në spital, pas plagëve të...

Krisma në qytet, Policët shkojnë me vrap tek Bashkia e Elbasanit

Policia e Elbasanit u alarmua mbremjen e sotme nga të shtëna me armë qe janë raportuar në qender te qytetit. Fatmirësisht nuk...

Zbardhet ngjarja në Laç, shpallet në kërkim autori

Eshte zbardhur vrasja e djeshme në Laç. Eshtë identifikuar dhe është shpallur në kërkim autori i ngjarjes së rendë

Ngjarja e Laçit, kush është i riu

Viktor Shkorreti humbi jetën mbrëmjen e djeshme në Laç, pasi u qëllua me breshëri kallashnikovi. Vrasja e rëndë e 24-vjeçarit ndodhi pë...