Sezoni i mbjelljeve, zbulohen 4 parcela me mall në Memaliaj

21
Loading...
Spread the love

Rreth 300 bimë Kanabis Sativa janë gjetur nga policia të mbjella në4 parcela në fshatrat Xhafaj dhe Krahës të Memaliajt.

Gjatë kontrollimit të territorit nga ajri, në një territory të pyllëzuar u konstatuan 4 parcela me rreth 300 bimë të mbjella.

Ndërkohë burime për Faxweb.al bëjnë me dije se janë shoqëruar në polici kryetari i fshatit Xhafaj L.B  dhe përgjegjësi i njësisë pyjore Y.H. Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Gjirokastrës.

Loading...