Tifozët e Michael Schumacher marrin një lajm të keq

42
Loading...
Spread the love

Michael Schumacher është përshkruar si i veqantë nga një ish shofer i Formula 1, por jo aq i mirë sa një nga shoferët e tjerë, deklaratë kjo që ka zemrëuar miliona tifozë të legjendës gjermane.

Ikona e garës së motorëve është duke u shëruar nga një dëmtim traumatik të trurit, është kampion botëror në Formula 1 shtatë herë, i vetmi shofer që ka arritur të marrë pesë tituj vit pas viti me ekipin e famshëm të Ferrarit, shkruajnë mediat britanike, transmeton Bota sot.

Michael Schumacher është shofrti më i suksesshëm në historinë e sportit, gjithashtu mban rekordin për shumicën e fitimeve në Grand Prix, xhiroja më e shpejtë dhe garat e fituara në një sezonë.

Sipas Formula1.com, gjermani është statisikisht shoferi më i madh që sporti ka parë ndonjëherë, që nga koha e dalje në pension nga sporti në vitin 2012.

Loading...